Przegląd

Uzdatnianie wody

Podgrzew wody zasilającej służy do jej podgrzania wstępnego w zbiorniku wody zasilającej. Na skutek podgrzewania ulatniają się gazy (tlen i dwutlenek węgla), które są szkodliwe dla sieci pary. Woda zasilająca zostaje podgrzana, przy czym wygenerowana para w wytwornicy zostaje wprowadzona do zbiornika wody zasilającej. Temperatura wody zasilającej jest mierzona w sposób ciągły. W razie spadku temperatury poniżej wartości zadanej, otwiera się zawór pary i woda jest podgrzewana. Po wzroście temperatury powyżej wartości zadanej, zawór pary z powrotem zamyka.

Cechą szczególną podgrzewu wody zasilającej JUMAG jest opatentowane sterowanie priorytetowe. Przy dużym poborze pary przez odbiorniki, podgrzew wody zasilającej nie powinien dalej obciążać poboru pary. W takim przypadku następuje wyłączenie wlotu świeżej, zimnej wody, aż znów do dyspozycji będzie żądana ilość pary. Jeśli jednak nastąpi spadek poniżej określonego poziomu wody w zbiorniku wody zasilającej, wtedy nastąpi uzupełnienie wodą świeżą. W celu nieobciążania dalej sieci pary, następuje tymczasowe wysterowanie drugiej, niższej temperatury zadanej.

Podgrzew wody zasilającej jest zalecany w celu ochrony systemu wytwornicy pary przed korozją. Jest bezwzględnie wymagany w przypadku braku lub jedynie niewielkiego powrotu kondensatu. W celu podgrzania 100 kg/h wody świeżej z 15°C do 95°C, potrzeba ok.10 kW energii, względnie 14 kg/h pary. Odpowiada to ok 14% wydajności pary przy 0% powrotu kondensatu.

Zapytaj naszych specjalistów! Chętnie doradzimy Państwu w kwestii Państwa indywidualnej instalacji.

Do pobrania

W naszym centrum pobierania przygotowaliśmy szereg dokumentów, które zawierają ważne informacje o naszych produktach i usługach firmy JUMAG.

Mają Państwo pytania?

Zespół JUMAG pozostaje do Państwa dyspozycji!

O nas

Od ponad 40 lat konstruujemy, produkujemy i sprzedajemy wytwornice pary zasilane olejem i gazem.

Systemy wytwornicy pary JUMAG to synonim efektywności i przyjazności dla użytkownika.

Kontakt

Jumag Dampferzeuger GmbH
Badener Str. 8a
69493 Hirschberg

+49 6201 84603-0

DO POBRANIA

Kontakt

Służymy pomocą