Przegląd

Uzdatnianie pary

Wytwornice pary Jumag pracują seryjnie w regulowanym zakresie ciśnienia pary od 6 do 11 bar (nadc.). Dla ciśnień roboczych od 0,3 do 8 bar (nadc.) lub w celu utrzymania ciśnienia roboczego na stałym poziomie (podczas gdy wytwornica pary ma wyższe ciśnienie) należy zastosować reduktor ciśnienia. Montowane są w przewodzie pary między wytwornicą pary i odbiornikiem pary. Stacje redukcji ciśnienia Jumag dostępne są również w wersji ze stali nierdzewnej.

Gotowa do montażu stacja redukcji ciśnienia typu DMS-PRO do niezawodnych i profesjonalnych zastosowań składa się z zaworu odcinającego, osuszacza pary z wbudowanym modułem odprowadzania kondensatu, reduktora ciśnienia, manometru dla ciśnienia wylotowego i opcjonalnego zaworu bezpieczeństwa.

Zaleca się, aby po stronie instalacyjnej założyć przewód obejściowy, aby przykładowo podczas prac serwisowych przy reduktorze ciśnienia można było szybko ustawić ciśnienie na zaworze iglicowym.

Zasada działania zespołu redukcji ciśnienia z energią pomocniczą

Stacja redukcji ciśnienia z energią pomocniczą wyrównuje duże i gwałtowne zmiany ciśnienia w rurociągu w sposób niezwykle szybki. Dzięki pneumatycznie sterowanemu zaworowi głównemu można ustawienie zaworu regulować bezstopniowo według potrzeb.

Sposób działania

  • Zawór redukcji ciśnienia [1] rozpoczyna otwieranie się, o ile ciśnienie kotła osiągnie ciśnienie startowe (p1).
  • Wraz ze wzrostem ciśnienia w kotle zawór otwiera się dalej, aż osiągnięte zostanie maksymalne ciśnienie otwarcia (p2). Po osiągnięciu ciśnienia otwarcia (p2), reduktor ciśnienia ma całkowite zezwolenie do otwarcia się. Między tymi obydwoma ciśnieniami, reduktor ciśnienia otwiera się i zamyka liniowo.
  • Ciśnienie wstępne może przyjąć ciśnienie wyższe niż p2. Dzięki temu sterowaniu ciśnienia wstępnego ciśnienia p1 i p2, unika się nieregularnej pracy kotła przy silnie wahającym się poborze.
  • Reduktor ciśnienia reguluje ciśnienie zredukowane do wcześniej nastawionej zadanej wartości ciśnienia (p3). Ciśnienie rejestrowane jest przez czujnik ciśnienia [2] za reduktorem ciśnienia. Jeśli przykładowo ciśnienie zredukowane spada w stosunku do wielkości zadanej, reduktor ciśnienia otwiera się.
  • Jeśli ciśnienie zredukowane zbliża się do wielkości zadanej, reduktor ciśnienia zamyka się. Jeśli para nie jest potrzebna, wtedy reduktor ciśnienia zamyka się całkowicie.
  • W celu ochrony odbiorników, można założyć zawór bezpieczeństwa [3] za reduktorem ciśnienia.

Do pobrania

W naszym centrum pobierania przygotowaliśmy szereg dokumentów, które zawierają ważne informacje o naszych produktach i usługach firmy JUMAG.

Mają Państwo pytania?

Zespół JUMAG pozostaje do Państwa dyspozycji!

O nas

Od ponad 40 lat konstruujemy, produkujemy i sprzedajemy wytwornice pary zasilane olejem i gazem.

Systemy wytwornicy pary JUMAG to synonim efektywności i przyjazności dla użytkownika.

Kontakt

Jumag Dampferzeuger GmbH
Badener Str. 8a
69493 Hirschberg

+49 6201 84603-0

DO POBRANIA

Kontakt

Służymy pomocą